E.ON otevřel tři nabíjecí stanice pro elektromobily v Praze

Společnost E.ON dnes dopoledne otevřela tři nové dobíjecí stanice pro elektromobily v Praze.

Řidiči budou moci dobít své vozy u čerpacích stanic MOL v ulicích Skorkovská v Horních Počernicích (50.1104536N, 14.5758842E), v ulici Drnovská v Ruzyni (50.0790961N, 14.3091347E) a v Liberecké ulici směrem na Střížkov (50.1213142N, 14.4762356E).
foto: E.ON

Stanice byly postaveny v rámci projektu NEXT-E. Jsou rychlodobíjecí a technologii dodala firma ABB. V síti E.ON Drive tak řidiči najdou už 61 stanic, v Praze z toho devět.

Rychlodobíječky mají k dispozici dva konektory standardů CCS Combo 50 kW a ChadeMO 50 kW a jeden Mennekes-Type 2 o max. výkonu 43 kW. Dobíjet mohou dva vozy najednou.

Dobít svůj elektromobil mohou registrovaní zákazníci v systému E.ON Drive i neregistrovaní. Těm stačí mít u sebe mobilní telefon s připojením na internet a zaplatit mohou pohodlně platební kartou. Všechny tři nové stanice jsou k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

tisková zpráva

8 Comments on “E.ON otevřel tři nabíjecí stanice pro elektromobily v Praze”

  1. Dotovat dnes již nedostatečný výkon v regionu s velkým
    Dotovat dnes již nedostatečný výkon v regionu s velkým počtem stanic je plýtvání. Ukazuje to, ze tyto programy EU měly buď moc dlouhé termíny, nebo málo ambiciózní požadavky na výkon. O poloze ani nemluvím. Český národní dotační titul je lepší v regionálním požadavku, dokonce ma stanoven podíl stanic 100kW+ ale uvidíme jak se to bude jevit v době, kdy se budou stanice zprovoznovat.

  2. OT-Greenway ma najnovsie ako povinne im zadat v profile aj
    OT-Greenway ma najnovsie ako povinne im zadat v profile aj cislo kreditky. Kedze som si neaktualizoval profil, tak mi ho jednoducho blokli. Vraj lebo im zopar ludi po nabiti nezaplatilo faktury…

    Osobne nenechavam nikomu cislo mojej kreditky – kvoli bezpecnosti. Dokonca TatraBanka (dcera Raiffeisen) ma kvoli bezbecnejsiemu plateniu cez internet moznost virtualnej kreditky – jednorazovo „vygenerovana“ kreditka na jednu platbu. Kvoli bezoecnosti. A Greenway chce mat v internetovom profile cislo mojej kreditky – 🙂 humoristi 🙂

    Este ze eON (ZSE na Slovensku) uz ma celkom peknu siet nabijaciek.

Napsat komentář